حسگرهای منفرد

زیر گروه حسگرهای منفرد، با هدف توسعه‌ی ادوات حسگری با استفاده از دانش و فناوری‌های میکرو و نانو آغاز به کار نموده است. پس از احساس روز افزون نیاز به سامانه‌های حسگری و تشخیص گازی در حوزه‌های گوناگون صنعت کشور، از جمله صنعت نفت، گاز و پتروشیمی عنوان دومین تولیدکننده نفت در کشورهای عضو اوپک، با پتانسیل یازده درصد از کل ذخایر نفت جهان و %18 از ذخایر گاز طبیعی، حوزه‌ی گسترده‌ی سلامت و بهداشت، محیط زیست به عنوان یکی از هشت هدف توسعه هزاره و یکی از سه پایهٔ توسعهٔ پایدار در قرن بیست و یکم، محصولات کشاورزی که امنیت غذایی هر کشور علی الخصوص کشور ما به آن وابسته می‌ باشد و همچین ایمنی ، مراکز پژوهشی را به سمت تحقیق و در نهایت تولید ادوات کار آمد و دقیق سوق داد. از این رو گروه پژوهشی حسگرهای منفرد به عنوان بخش کوچکی از خانواده‌ی پژوهشی دانشگاه تهران که همواره در نیاز سنجی و برآورده کردن نیازهای علمی ، پژوهشی کشور پیشرو بوده است، با بهره گیری از نیروهای کارآمد و متعهد شامل اساتید، فارغ التحصیلان و دانشجویان خود را موظف به گسترش و بومی سازی دانش و فناوری ادوات حسگری به ویژه حسگرهای گازی مورد استفاده در صنایع فوق می‌ داند. بر آن باوریم همچنان با استفاده از ظرفیت‌های موجود نقشی هر چند کوچک اما راهبردی در توسعه و پیشرفت ایران بر مبنای علم و دانش خواهیم داشت.

جواد جرمشتی
سرپرست گروه حسگر‌های منفرد 

درباره ما

 گروه پژوهشهای کاربردی MEMS دانشگاه تهران در مهر ماه 1394 با هدف انجام پژوهشهای کاربردی به منظور دستیابی به فنآوری های Hitech در حوزه های MEMS&NEMS که مورد نیاز صنایع مختلف کشور باشد، با تلاش جمعی از اساتید و دانشجویان رشته مهندسی سیستم های میکرو و نانو الکترومکانیکی دانشگاه تهران تاسیس گردید. 

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها در سایت رضایت شما را از کوکی ها نشان می دهد. مشاهده جزئیات