سیستمهای حسگری

زیرگروه پژوهشی سیستمهای حسگری با برخورداری از تجهیزات آزمایشگاهی و صنعتی نوین و با تکیه بر دانش پژوهشگرانی با انگیزه و نوآور در حوزه مطالعات و ساخت سیستم های حسگری بر پایه MEMS مشغول به فعالیت می­باشد. امروزه کوچک­تر کردن ابعاد سیستم ها و دستگاه ها یکی از مهمترین اولویت های شرکت های مطرح در حوزه تکنولوژی است در همین راستا رسالت گروه پژوهشی سیستم­های حسگری مطالعه ،ایده پردازی ، شبیه سازی و ساخت سیستم­ها و دستگاه­هایی است که دارای حداقل یک المان حسگر می­باشد. سیستم­های ساخته شده در این زیر گروه بر پایه تکنولوژی MEMS بوده و کاربردهای گوناگونی در بخش­ صنعت مخصوصا صنعت نفت و گاز ، پزشکی ، محیط زیست و ... دارد. مهمترین هدف این گروه هم‌ افزايي علم و ثروت و توسعه اقتصاد دانش‌ بنیان است. زیر گروه پژوهشی سیستم های حسگری در نظر دارد با تجاري ­سازي نتايج تحقيقات و پژوهش­های نوین دانشگاهی در حوزه فناوري­هاي برتر ، اهداف برنامه چهارم توسعه را به واقعیت نزدیک­تر نماید و ضمن انتشار مقالات برجسته علمی محصولاتی با ارزش افزوده قابل توجه تولید نماید. امید است با تلاش­­های مجدانه و بی ­وقفه پژوهشگران زیر گروه سیستم­های حسگری گامی بلند در جهت پیشرفت و خودکفایی میهن عزیزمان برداشته شود.

سروش بخشی
سرپرست گروه سیستم­های سنسوری

درباره ما

 گروه پژوهشهای کاربردی MEMS دانشگاه تهران در مهر ماه 1394 با هدف انجام پژوهشهای کاربردی به منظور دستیابی به فنآوری های Hitech در حوزه های MEMS&NEMS که مورد نیاز صنایع مختلف کشور باشد، با تلاش جمعی از اساتید و دانشجویان رشته مهندسی سیستم های میکرو و نانو الکترومکانیکی دانشگاه تهران تاسیس گردید. 

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها در سایت رضایت شما را از کوکی ها نشان می دهد. مشاهده جزئیات